پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت ایمیل
امروز:
خطوط انتقال گاز استاني

 شرح

بر اساس مصوبه هیأت مدیره شرکت ملی گاز ایران اجرای خطوط انتقال گاز با قطر16 اینچ به بالا که مأموریت استانی دارد به شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران محول شد به همین دلیل از ابتداي سال 1386 اجراي خطوط انتقال  گاز استاني در دستور كار شركت مهندسي و توسعه گاز ايران قرار گرفت و بر همين اساس برنامه ريزي لازم جهت انجام پروژه هاي مربوط به شرح ذيل آغاز و فعاليتهاي مرتبط با اين پروژه ها آغاز گرديد. لازم بذكر است كه اين پروژه ها اغلب از مصوبات سفرهاي استاني رياست محترم جمهوري در دولت نهم مي باشند..

اجراي خط انتقال گاز تقويتي خلخال به طول حدوداً 85 اينچ كيلومتر و به قطر 20 اينچ و اجراي حدود 61 كيلومتر خط انتقال گاز به قطر 10 اينچ با هدف تامين كمبود گاز شهر خلخال و فراهم نمودن امكان گازرساني به شهرهاي كورائيم ، كلور و هشتجين در استان اردبيل .

اجراي خط انتقال گاز دوم خرم آباد به طول 168 کیلومتر و قطر 36 اینچ با هدف تامین کمبود گاز شهر خرم آباد و فراهم نمودن امکان گاز رسانی به نیروگاه آتی خرم آباد و سایر مصارف مسیر .

اجراي  خط انتقال گاز بشرویه- طبس به طول 98 کیلومتر و قطر 20 اینچ با هدف فراهم نمودن امکان گازرسانی به شهر طبس .

اجراي فاز دوم خط انتقال گاز دوم کرمان به طول 75 کیلومتر و قطر 30 اینچ با هدف تقویت خط انتقال گاز موجود شهر کرمان و فراهم نمودن گاز مورد نیاز نیروگاه و صنایع مسیر .

اجراي خط انتقال گاز شمال قزوین به طول تقریبی 10 کیلومتر و قطر 20 و 16 اینچ با هدف تامين گاز منطقه شمال قزوين و روستاهاي بخش مركزي و همچنين جمع آوري خط انتقال فعلي شهر قزوين(بدليل عبور خط از داخل شهر اقباليه).

اجراي خط انتقال گاز بیجار- سقز به طول تقریبی 145 کیلومتر و قطر 20 اینچ  با هدف گازرسانی به شهرهای زرینه و صاحب در استان کردستان.

اجراي خط انتقال گاز بافق واقع در استان يزد به طول تقريبي 100 كيلومتر و قطر 24 اينچ با هدف فراهم نمودن امكان گاز رساني به شهر بافق و صنايع وااقع در مسير با توجه به توسعه صنعت فولاد در مجاورت معادن بافق .

كارهاي باقيمانده پروژه هاي خط انتقال گاز ارسنجان – كرمان و خط انتقال گاز دوم يزد

 در مجموع پروژه های موجود در طرح خطوط انتقال گاز استانی با حدود8100 اينچ كيلومتر و اعتباري در حدود 000،450،3 میلیون ریال، امکان انتقال 105 میلیون متر مکعب گاز در روز را فراهم می نماید. 

  
اتمام يافته
  
اتمام يافته
  
اتمام يافته
  
در دست اجرا
  
اتمام يافته
  
متوقف
  
اتمام يافته
  
اتمام يافته
  
در دست اجرا
  
اتمام يافته
  
در دست اجرا
  
در دست اجرا
  
در دست اجرا
  
اتمام يافته